PAR MUMS

INOVĀCIJAS

Mūsu projektētāji nepārtraukti meklē tādus jaunus risinājumus arhitektūrā un būvniecībā, kas būtu saskaņā ar dabu un vidi mums apkārt. Būvniecības industrijā ir pieejama aizvien lielāka materiālu daudzveidība un augstākas tehniskās iespējas, ko arī mēs savos projektos nevilcinoties ieviešam un izmantojam. Piemēram, Krustām līmēti masīvkoka paneļi ļauj attīstīt tādu jaunu arhitektūras produktu kā dinamiskās moduļu sistēmas, kuras arī mēs piedāvājam saviem klientiem.

2018. gadā turpināsim ieviest inovācijas, tajā skaitā, piedāvāsim virtuālās realitātes aplikāciju, kas ļaus gan iedzīvotājiem, gan arī pašvaldībām pasūtīt ēku būvniecību. Par šo iespēju vairāk būs iespējams uzzināt, sekojot līdzi sadaļai Jaunumi mūsu mājaslapā.


Mūsu inovāciju projekti

POLIMĒRBETONS (JPMK Polymer Concrete, SIA)

Polimērbetons ir videi draudzīga alternatīva plaši sastopamajam būvmateriālam - betona cementam. Polimērbetons ir aizvietotāj prece visam ierastajam betonam uz cementa bāzes. Polimērbetons ir izturīgāks pret aktīvu, agresīvu vidi, tāpēc īpaši piemērots ietvēm, šahtām, ceļu plāksnēm un brīvā dabā izvietotiem izstrādājumiem. Pētījumi pierāda, ka vairāki polimērbetona tehniskie parametri ir augstāki nekā tas ir plaši izmantotajam cementa betonam. Piemēram polimērbetona izturība var būt pat līdz 10 reizēm lielāka nekā tas ir tradicionālajam betonam. Polimērbetons tiek iegūts, daļu no izejvielām aizstājot ar pārstrādātiem plastmasas atkritumiem un dolomītu atsijām, kas ir īpaši inovatīva tehnoloģija visā Eiropā. Izmantojot šo tehnoloģiju mēs veiksmīgi varam konkurēt ar cementa betona cenu, piedāvājot pat zemāku cenu kā tradicionālajam betonam

Polimērbetona izstrādājumi

No polimērbetona tiek gatavotas plāksnes, apmales, u.c. tradicionāli betona izstrādājumi. Polimērbetona izstrādājuma priekšrocības ir to lielāka izturība agresīvā, piemēram, mitrā vidē, zemāka cena kā betona cementam un videi draudzīga tehnoloģija. Polimērbetona izstrādājumi būs pieejami sākot no 2018.gada pavasara.

Polimērbetona ražošanas tehnoloģija

Polimērbetona ražošanas tehnoloģija ir inovācija būvniecībā gan Baltijas, gan arī ES valstīs. Sākot no 2018. gada vidus, arī mēs sniegsim iespēju mūsu klientiem iegādāties polimērbetona ražošanas iekārtas. Polimērbetona ražošanas iekārtas ir balstītas mūsu un SIA "JPMK Polymer Concrete" kopradītajā inovatīvajā polimēra ražošanas tehnoloģijā. Šī tehnoloģija sniegs iespēju uzņēmējiem, pašvaldībām, atkritumu poligoniem u.c. izmantot pārstrādājamos plastmasas atkritumus, polimērbetona un to izstrādājumu ražošanā. Šobrīd tirgū pastāv iespēja ražot polimērbetonu no augstas kvalitātes, augstu izmaksu izejvielām. Mēs piedāvājam tehnoloģiju, kas ļaus ražot šo materiālu no zemu izmaksu, pārstrādājamo atkritumu izejvielām, tādejādi būtiski ietaupot un produkciju pārdodot par zemāku cenu, nekā konkurenti. Polimērbetona tehnoloģijas priekšrocības: zemākas polimērbetona izejvielu izmaksas, zemākas ražošanas izmaksas; zaļā tehnoloģija. Ieviešana un pārdošana: produkcija pieejama sākot no 2018. gada vidus.

EKOBETONS (JPMK Ekobetons, SIA)

Vācijas zinātnieku un inženieru uzņēmums "Unidome" ir izstrādājis inovatīvas sistēmas, ar kuru palīdzību iespējams atvieglināt dzelzsbetona konstrukcijas, samazinot resursu patēriņu un radot jaunas inženiertehniskās iespējas celtniecībā. Pamatojoties uz noslēgto līgumu, Jēkabpils PMK kā JPMK Ekobetons ražošanas bāze, sāk jaunu, inovatīvu dzelzsbetona izstrādājumu ražotni!


"Cobiax" ir izstrādājis tukšķermeņa moduļa sistēmu, ko iestrādā dažāda veida dzelzbetona konstrukcijās. Šī tehnoloģija balstās uz īpašu bedrīšu ģenerēšanu dzelzsbetona plāksnes iekšienē. Masīvais betons tiek aizvietots ar sintētiskiem tukšuma veidotājiem, kuri paliek tikai statistiski nozīmīgās vietās. Tādējādi ir iespējams būvēt ēkas ar plakanām plātnēm, vienlaikus nodrošinot ievērojamu laiduma platumu.

Šī ir ekoloģiski efektīva tehnoloģija, kas samazina ekotoksisko piesārņojumu līdz pat 20 procentiem. "Cobiax" produkti tiek izgatavoti no 100 procentu pārstrādātas plastmasas, tādēļ tie ir pieejami dažādas krāsas. Tādējādi padarot šo tehnoloģiju videi draudzīgu.

Tukšķermeņu sistēma, kas iestrādāta dzelzbetona konstrukcijās, samazina arī to masu. Izmantojot šo sistēmu, ir iespējams samazināt līdz 35 procentiem grīdas slodzi, kā arī aizstāt dārgus celtniecības materiālus, tādā veidā Jūs varat samazināt ne tikai izdevumus un materiālu daudzumu, bet arī uzlabot vidi.

Tā ir starptautiski patentētā un pārbaudītā tehnoloģija."Cobiax" ir izstrādājuši divas produktu līnijas - Eco līniju (Eco-Line) un Slim līniju (Slim-Line), kas ir ekonomiskas, ekoloģiskas un universāli izmantojamas betona plātņu izgatavošanai.

Vairāk informācijas www.ekobetons.lv tīmekļa vietnē.

HIDROIZOLĀCIJAS MATERIĀLI NO PĀRSTRĀDĀTAS MOTOREĻĻAS UN HIDROEĻĻAS

Hidroizolācijas materiāli

Piedāvāsim iegādāties hidroizolācijas materiālus, kas iegūti pārstrādājot tādus toksiskos atkritumus kā motoreļļu un hidroeļļu. Šādu hidroizolācijas materiālu priekšrocības ir lētākas cenas, nekā pašlaik tiek piedāvāts tirgū; augsta kvalitāte; videi draudzīga ražošanas tehnoloģija. Produkcija būs pieejama sākot no 2018. gada vidus.

Materiālu ražošanas tehnoloģija

Mūsu piedāvātā tehnoloģija ļaus pārstrādāt tādus toksiskos atkritumus kā izlietota motoreļļa un hidroeļļa, tās pārveidojot hidroizolācijas materiālos. Piedāvātā kaitīgo atkritumu pārstrādes iekārta ļaus uzņēmumam ietaupīt un tālāk pārdot produkciju ar augstu pievienoto vērtību. Kaitīgie atkritumi: Hidrauliskā eļļa; vecā/nolietotā motoreļļa kļūst par vērtīgu izejvielu. Piedāvātās hidroizolācijas ražošanas tehnoloģijas priekšrocības: zemākas izejvielu un ražošanas izmaksas; videi draudzīga tehnoloģija. Iekārtas būs pieejama sākot no 2018. gada rudens.

PĀRVIETOJAMĀ BŪVGRUŽU PĀRSTRĀDES IEKĀRTA

Piedāvājam iegādāties skaldāmo būvgružu ( betons, stikls un citi) pārstrādes iekārtu. Iekārta ļauj no būvgružiem iegūt atkal izmantojamus beramos materiālus. Iekārtas priekšrocības: mobila/pārvietojama iekārta; ļauj realizēt būvgružus to utilizācijas vietā; videi draudzīga tehnoloģija. Iekārta būs pieejama no 2018.gada vidus.

INOVATĪVA ĒKU BŪVNIECĪBAS SISTĒMA

Izmantojot modernu un tradicionālu būvmateriālu priekšrocības, kā arī savstarpējā mijiedarbībā neitralizējot to trūkumus, sadarbībā ar “Knauf” un “Paroc” izstrādāta augstas rūpnieciskās gatavības, standartizētos konstruktīvos risinājumos balstīta ēku būvniecības metode. Inovatīvās būvniecības sistēmas pamatā ir krustiski līmētās masīvkoka plātnes apvienojumā ar tērauda profilu nesošajiem elementiem, kas būvē ļauj realizēt lielākus laidumus nekā tradicionāli, tādā veidā dodot lielāku brīvību ēkas plānojumam un tā piemērošanai mainīgajiem dzīves apstākļiem. Sistēma paredz lietot saliekamus polimērbetona plākšņu pamatus, kas līdz minimumam samazina zemes darbus un, atbilstoši Latvijas būvnormatīvos paredzētajiem būvniecības veidiem, ir novietošana. Piedāvātā būvniecības sistēma nodrošina augstu energoefektivitāti un rūpniecisko gatavību, līdz minimumam samazinot darbus būvlaukumā. Izmantojot “Knauf” sistēmas, tiek panākta nepieciešamā ugunsdrošības pakāpe. Izstrādātā būvniecības metode nodrošina plašu funkcionālo pielietojumu un ar to iespējams realizēt praktiski jebkuru arhitektūras ieceri.

Piedāvātā inovatīvā būvniecības metode iedzīvina dinamiskās mājas koncepciju (sauktas arī par "moduļu mājām" vai "moduļu ēkām"), tas nozīmē māju kas gan aug, gan dilst un mainās, piemērojoties īpašnieku mainīgajām vajadzībām un iespējām. Sistēma ir piemērota arī augstas rūpnieciskās gatavības savrupmāju būvniecībai kā arī sabiedriskajiem objektiem (nelielas sporta un saviesīgas zāles, veikali, tirgi u.c.) birojiem un pat daudzstāvu apbūvei. Būvniecības metode būs pilnībā pieejama no 2018.gada, masu pārdošanā: no 2018.gada vidus.

DINAMISKO MĀJU KOMPLEKTI
SAVRUPMĀJAS
SABIEDRISKI OBJEKTI

Realizētie projekti ar jaunajām tehnoloģijām

ENERGOEFEKTĪVĀ MODULĀRĀ MĀJA


Esam uzbūvējuši pirmo energoefektīvo moduļu māju! Būvei izmantoti atvieglotie pamati, kas nodrošina betona taupību. Sienas konstruētas no SIA “Paroc” jaunās somu tehnoloģijas ventilējamām fasādēm un inovatīvajām CLT plātnēm. Jumts un sienas ir siltinātas ar Paroc vati.

SIA “Knauf” projektam ir izstrādājis skaņas un ugunsdrošības efektivitāti iekštelpās. Šī dinamiskā māja ir tuva pasīvās mājas konceptam - radīta ar augstu būvefektivitāti un siltumefektivitāti.

VECI LAIKI, VECI DARBI, JAUNI LAIKI – JAUNI DARBI!

Par mums

Mēs sevi esam pierādījuši kā plaša profila rūpniecisku, dzīvojamo, administratīvo ēku celtniecības un renovācijas darbu veicēji, kā pagastu, uzņēmumu un māju ceļu būvdarbu veicēji un vadītāji ne tikai Jēkabpilī, bet arī citās Latvijas pilsētās un novados.

2016. gada septembrī tika uzsākts projekts “Betona ceha ražošanas ēkas būvniecība”, kura mērķis ir sekmēt Eiropas Savienības standartiem atbilstošu betona izstrādājumu ražošanu Zemgales novadā un īpaši Jēkabpils pilsētā un tās apkaime 70-100 km rādiusā, tādējādi sekmējot MVU attīstību un nodarbinātību reģionā.

Projekta rezultātā tiks izbūvētas ražošanas telpas 1083,3 kvm platībā un telpas tiks aprīkotas ar betona izstrādāju ražošanas iekārtām, lai nodrošinātu plašu betona izstrādājumu sortimenta ražošanu.

Projekts realizēts ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu specifiskā atbalsta mērķa “Sekmēt MVK izveidi un attīstību, īpaši apstrādes rūpniecībā un RIS3 prioritārajās nozarēs” pasākumā “Atbalsts ieguldījumiem ražošanas telpu un infrastruktūras izveidei vai rekonstrukcijai”. Projekta Nr. Nr. 3.1.1.5/16/A/039, to realizē būvuzņēmējs un ēkas attīstītājs "Jēkabpils PMK"

2019. gada oktobrī “Jēkabpils PMK” uzsākta projektu “Inovatīvu līmētās koksnes un kompozīta būvmateriālu ražotne”, kura mērķis ir attīstīt jaunu ražotni Jēkabpilī, uzņēmuma “Jēkabpils PMK” teritorijā, kuras radītie inovatīvie būvmateriāli sniegs ieguldījumu zināšanu ietilpīgas bioekonomikas un viedo materiālu tehnoloģiju attīstībā Latvijā un sekmēs nodarbinātību augstas pievienotās vērtības ražošanā Jēkabpilī un tuvējā reģionā.

Projekta rezultātā 2020.gadā tiks izbūvētas ražošanas telpas 3003,5 kvm platībā un telpas tiks aprīkotas ar ražošanas iekārtām, kuras spēs nodrošināt plašu līmētās koksnes un kompozītmateriālu sortimenta ražošanu.

Projekts tiek realizēts ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu specifiskā atbalsta mērķa “Sekmēt MVK izveidi un attīstību, īpaši apstrādes rūpniecībā un RIS3 prioritārajās nozarēs” 3.1.1.5. pasākumam “Atbalsts ieguldījumiem ražošanas telpu un infrastruktūras izveidei vai rekonstrukcijai, 2.kārta”. Projekta Nr. 3.1.1.5/19/A/020 un to realizē uzņēmums "Jēkabpils PMK".